Євангелізувати вбогих послав мене Господь

ПАРАФІЯ ВОЗДВИЖЕННЯ ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО

ПОЛТАВА

РозарійЗ 13 травня по 13 жовтня 1917 року Пресвята Діва Марія шість разів являлася у Фатімі (Португалія) трьом дітям: Люсії дос Сантос та Франциску і Жасінті Марто. Останнє об’явлення відбулося 13 жовтня в присутності 70 тисяч людей, які після його закінчення стали свідками чудесного явища: сонце, схоже на срібний диск, близько десяти хвилин робило колові рухи. Того ж дня Богородиця назвала себе «Пречистою Дівою Розарія» і просила, щоби люди молилися на розарії про мир.

Відтоді неодноразово в історії, коли люди брали до рук розарій, траплялися чуда. Завдяки молитвам на розарії учасників австрійського руху «Покутного хрестового походу з розарієм за мир у світі» їхня вітчизна у 1955 р. отримала свободу від окупаційних військ. У 1986 р., коли філіппінський диктатор Фердинанд Маркос кинув війська проти власного народу, понад 2 мільйони філіппінців взяли в руки розарій – і армія перейшла на бік народу! Можна сказати, що завдяки розарію вижила Католицька Церква в Україні та в інших пострадянських країнах – не було священиків, не проводилися Меси, були закриті храми – але була витривала молитва на розарії. Розарій став теж і одним із символів нашого Майдану…

Зараз Україна потребує миру. Ми знаємо, що справжній мир може дати нашій країні лише Небесний Отець, але й Всемогутній Бог потребує нашої допомоги. Без нашого внутрішнього навернення, духовної переміни жодна молитва, жодна ініціатива не осягнуть своєї мети. Тому закликаємо всіх вірян Католицької Церкви до істинного навернення і спільної молитви на розарії.

Отож:

1. Кожного дня о 21:00 молитися один десяток розарію;

2. Молитовні наміри: за мир в Україні, за мир у світі та за навернення грішників;

3. Наприкінці додається така молитва:

«Мати Божа, нехай благодать полум'я любові Твого Непорочного Серця виливається на все людство, нині і в годину смерті нашої. Амінь».

Розарій (вервиця) – одна із найбільш знаних і поширених молитов у Католицькій Церкві, відома вона ще від Середньовіччя, хоча її корені сягають більш ранніх часів. Колись цю молитву ще називали Псалтирем Пресвятої Діви Марії, оскільки в неї входило 150 молитов «Радуйся, Маріє» – так само, як у Псалтирі є 150 псалмів. Хочемо нагадати, що 16 жовтня 2002 р. у апостольському посланні Rosarium Virginis Mariae блаж. Йоан Павло ІІ, Папа запропонував ввести до Розарія 5нових таємниць, тобто ще 50 молитов, і ця його ініціатива прийнялася у всій Церкві, тобто зараз у Розарії вже 200 «Радуйся, Маріє». Розарій (латинською мовою звучить так само – rosarium) – це не просто механічне повторення молитов, а насамперед контемпляційна молитва, у якій вірні роздумують над спасенними тайнами з життя Христа і за посередництвом Його Матері просять про необхідні благодаті.

Молитва Розарія не завжди була такою, якою ми знаємо її тепер – і молитви були різні, і їхня кількість, і таємниці були інші. Першим, хто уклав таємниці Розарію, вважається блаженний Домінік Прусський, монах-картузіанець (у 1409 р.), а таємниць було аж 50! Згодом ченці-домініканці скоротили їхню кількість до 15 – щоби вони легше запам’ятовувалися. Затвердив Розарій у всій Церкві папа Пій V, видавши 17 вересня 1569 р. спеціальну буллу.
У 1571 р. Османська імперія, яка тоді була на пікові своєї могутності, збудувала потужний флот і вирушила на завоювання Європи. Папа оголосив піст і закликав усіх вірних молитися на Розарії за перемогу християн. Проте монархи багатьох країн не усвідомлювали масштабів небезпеки: на заклики Папи Пія V разом протистояти навалі магометан відгукнулися лише Іспанія, Мальтійський орден, Венеція та ще кілька невеликих італійських держав. Флоти християн і мусульман зіткнулися під Лепанто в Іонічному морі. Всього в бою під Лепанто були задіяні близько 500 кораблів і 100 тис. чоловік, причому турецькі сили мали перевагу. Між іншим, у складі флоту Священної Ліги в цій битві прийняв участь Мігель де Сервантес Сааведра, майбутній автор славетного «Дон Кіхота». У бою під Лепанто Сервантес, який, до речі, був хоробрим солдатом, отримав три поранення і його ліва рука вже до кінця життя залишилася нерухомою. Він завжди з гордістю згадував свою участь у цій доленосній для Європи битві.

Джерело: www.omi.org.ua